Zdravotné účinky Sauny

Saunovanie

Saunovanie sa traduje už niekoľko storočí. Veľmi obľúbené bolo predovšetkým v severských krajinách, odkiaľ tiež pochádza označenie “fínska sauna”.

Zdravotný prínos

Saunovanie je v základe termoterapia – teda liečebná metóda, ktorá využíva priaznivé účinky mierneho prehriatia tkaniva či celého organizmu. Zvyšuje odolnosť organizmu, spomaľuje jeho starnutie a chráni pred civilizačnými chorobami. Pomáha znižovať hladinu cukru u diabetikov, posilňovať srdcový sval. Zlepšuje prekrvenie organizmu, urýchľuje hojenie ťažko hojiteľných rán a zároveň veľmi priaznivo pôsobí na psychiku človeka.

Fínska sauna

Najviac dôkazov o zdravotných účinkoch má priaznivý vplyv tradičných fínskych sáun, kde je vzduch s minimálnou vlhkosťou a teplotou 80 až 100 stupňov. Fínska sauna je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a škodlivé látky, čo spôsobuje detox a prečistenie pokožky.

Vhodné pre ľudí s kožnými problémami ako je psoriáza a atopický ekzém.

Pravidelné saunovanie:

Parná a bylinková sauna

Teplomer v parnej saune nepresahuje 50°C, vlhkosť vzduchu ja však až 100%. Parná sauna využíva príjemné účinky tepla, vlhkej pary, vonných esencií a pokoja. Na rozdiel od klímy v klasickej suchej saune sa u parnej jedná o vlhký teplý kúpeľ. Vlhkosť vzduchu s pomerne nízkou teplotou spolu vytvára klímu, ktorá je pre ľudský organizmus v mnohých ohľadoch prospešná. V parnej saune získate príjemný pocit zotavenia, zregenerujete sa a oddýchnete si. V kombinácii s využitím liečivých bylinných esenci má sauna na organizmus viditeľne pozitívny vplyv. Inhalovanie pary s vôňou liečivých rastlín vedie k uvoľneniu dýchacích ciest. Sálajúce teplo a bylinková para sú optimálne pre starostlivosť o pokožku, vlasy, dýchacie cesty a zbavujú Váš organizmus nečistôt. Skĺbením pôsobenia pary a liečivých esencii dosiahneme dvojitý, veľmi silný a neskutočne príjemný účinok.

Tepidárium

Vyhrievané anatomicky tvarované ležadlá ponúkajú oddych medzi alebo po saunovaní alebo kedykoľvek počas pobytu v saunovom svete.  Suché teplo zvyšuje blahodárny účinok sáun na váš organizmus.

Oddychová miestnosť

Po kvalitnom vysaunovaní  môžete v príjemnom prostredí zrelaxovať nielen svoje telo, ale aj ducha v príjemnom prostredí na naturálnych ležadlách zababušený v teplých dekách, za sprievodu tichého žblnkotania vodopádu a príjemnej relaxačnej hudby. Odporúčame pobyt si spríjemniť ochutnaním niečoho dobrého a zdravého z nášho nápojového lístka.  Môžete ochutnať rôzne druhy káv s obsahom liečivých húb a bylín, ktoré majú výnimočný vplyv na váš organizmus. Kto kávu nemusí, môže si vybrať z bohatej ponuky čajov a čerstvých štiav.

Vírivý bazén

Výnimočný spôsob ako dosiahnuť fyzickú úľavu pre telo a psychickú úľavu pre myseľ.
Kombinácia tepla, vody a bubliniek má blahodárny účinok aj na celkové ozdravenie organizmu.
Pôsobenie:

Vírivku odporúčame po náročnej fyzickej či psychickej práci, pre ľudí, ktorý potrebujú redukovať hmotnosť, po športovom výkone a taktiež pre ľudí trpiacich cukrovkou.